I cenově zajímavá obydlí stojí za to

I přesto, že už jste to vzdali s hledáním obydlí, na které byste měli finance, možná byste to měli i tak naposledy zkusit. Jsou i levnější druhy bydlení.

I cenově zajímavá obydlí stojí za to

Pokud byste se zeptali na ulici jakéhokoliv kolemjdoucí na to, že jestli by raději bydlel ve svém nebo v podnájmu, všichni odpoví kladně na první možnost. Je to docela logické, jelikož žít ve vlastním znamená do jisté míry svobodu. Váš majetek vám totiž jen tak vzít nemohou, zatímco z podnájmu vás mohou teoreticky vyhodit takřka kdykoliv. Samozřejmě, že tak snadné to není, jelikož i to má svá pravidla, ale obecně to tak funguje. Proto je vždycky lepší mít něco svého než bydlet v cizím. Problém je, že obytné nemovitosti jsou pro širokou skupinu Čechů v podstatě nedostupné. Pochopitelně, že kvůli přemrštěným cenám.

Dům

Není ale nezbytně nutné bydlet tradičním způsobem v bytě. Jsou i jiné způsoby, a rozhodně nejsou o moc horší. Jedním z nich je i mobilheim, tedy bydlení na kolečkách. Není sice na první pohled nic moc, ale minimálně cenově by se vám mohl zamlouvat. Když ho poznáte trochu blíže, přívětivá cena již nebude jediným lákadlem.

Některé verze mobilních domků mohou být i dvakrát levnější než byty. A to ne pouze v Praze, ale i v jiných městech. Cena tedy bude vždy zajímavá. Ovšem jak již bylo naznačeno výše, není to jediná vějička, na kterou se dá chytnout. Rovněž vás jistě příjemně překvapí fakt, že tento druh obydlí má již plnohodnotně vybavený interiér, což je rozhodně přidaná hodnota. Za veškeré vybavení samozřejmě platíte, ale je obvykle zahrnuto už do konečné ceny. A v se tak nebudete muset starat o zařizování vnitřních prostor, což pro někoho může být docela velká úleva.

Menší domek

Velmi pozitivně je u zákazníků brán i fakt, že není potřeba vyřizovat si v tomto případě žádné stavební povolení. Kdo bude chtít mobilní dům, ten ho v podstatě jen zaregistruje na příslušném stavebním úřadě a většinou má pokoj. Nejde totiž o stavby jako takové, jelikož nemají žádné základy. Jsou připoutány k zemi speciálními kotvami, které ale vydrží i silnou vichřici.