Oblečení na zimní túru

Většina lidí podniká dlouhé túry spíše v období jara nebo léta. Jestli jste ale odvážnější a chcete si užít přírodu bez davů turistů a poznat hory v zimě, tak se na to musíte pořádně vybavit. Ne každý si na takovou výpravu troufne, ale když už se odhodláte, vytvoříte si zážitky na celý život. Zážitky z cest jsou něco, co vám nikdy nikdo nevezme a budete je mít až do smrti.

výšlap

Jistě, i pohodová dovolená na pláži může být příjemná, ale není to nic, co by vám přímo změnilo život. Během dlouhé túry v divočině poznáte ze všeho nejlépe sami sebe. Spoustu šťastných a úspěšných lidí našlo odpovědi na své otázky právě během takových cest. Když se nemusíte stresovat prací ani školou a celý den jen jdete z batohem na zádech, váš mozek začne pracovat dost jinak. Najednou zjistíte, jak je důležité, kdy a co jíte. Musíte přemýšlet nad tím, kudy půjdete a kde natočíte vodu. Pokud vyrazíte s někým ze svých přátel nebo se svým partnerem, věřte mi, že tahle lidi opravdu nejlépe poznáte. Vaše rozhovory budou určitě hlubší a vaše přátelství nebo láska se takovým náročným výletem značně utvrdí. Budete mít možnost poznat ty stránky svých kamarádů, o kterých jste doposud ani nevěděli, že existují.

výhled

Než se na takovou túru vydáte, pořiďte si ale kvalitní vybavení. Zejména jsou důležité pohodlné a odolné boty. Měly by vydržet nějaký ten déšť případně i sníh. Určitě by měly mít dobrý vzorek na podrážce, abyste neuklouzli na blátě.

Kromě bot také myslete i na teplé oblečení. Jako spodní vrstva je určitě vhodné termo prádlo. Kvalitní teplé ponožky jsou neméně důležité. U turistů jsou nejvíce oblíbené ponožky s příměsí merino vlny. Čím více merino vlny materiál obsahuje, tím lépe pro vás. Prostřední vrstvu může tvořit mikina nebo nějaký svetr. Jako vnější vrstvu zvolte například bundu didriksons bunda C-store.cz a kalhoty, které neprofouknou ani nepromoknou.

Sladkou tečkou nikdy neprohloupíte

Sladký dezert v podobě různých dortíků, buchet, koláčů a jiných jsou příjemným zakončením skvělého oběda anebo jako příloze ke kávě. Sladkost může obalit i naše nervy, a tak je to skvělý způsob jak na boj se stresem. Dejte si ale pozor, ať nekonzumujete až moc velké množství sladkého, protože ve velkém množství nám může sladké udělat i pěknou neplechu v podobě kil navíc, ale také nepříznivě ovlivňuje naši psychickou stránku. Všeho s mírou – to je to správné heslo, že?

Ve všech větších městech můžete naleznout kavárny a cukrárny, které Vás okouzlí svým sortimentem. Výběr bývá veliký a my si můžeme nabídnout třeba ovocnou verzi anebo klidně šlehačkovou formu sladké tečky. Cukrárny v Praze jsou na každém kroku a dortíků máme pak až až. Makronky v Hradci Králové jsou vyhlášené pro svoji chutnost a kvalitu. Dezerty ke kávě například v Costě jsou dalším oblíbeným místem pro příjemnou atmosféru a posezení s přáteli nad kávou a sladkou svačinkou.

makronky - žena

Pokud hledáte něco specifického, můžete to naleznout i na internetových stránkách různých cukrářů. Možnost udělat si dort nebo zákusek podle našich představ není také vyloučenou metodou. Nebojte se ozvat, zda máte chuť na něco jiného nebo máte jiné představy. Cukráři mají rádi výzvy, takže se nebojte upustit trošku fantazie.

To pravé, co chcete donést na narozeninovou oslavu nebo jen tak ke kávě na Vás čeká.

čokoládový dort

Různé dorty na zakázku jsou velmi vítanou změnou v klasickém výběru. Můžete si nechat vyrobit dort ve tvaru různých zvířat a tvarů. Můžete si nařeknout jakou polevu tam chcete mít a co by měl obsahovat. Jak by měl být veliký. Vše, co máte na svém srdci a ve své hlavě se může zrealizovat raz dva. Prvním krokem je naleznout vhodnou cukrářku nebo cukráře od kterého víte, že jeho vyrobený produkt bude vynikající a že se vyplatí si připlatit za nadstandartní službu v zakázkové výrobě na míru.

Letní koupání

Bohužel zde bylo velmi drahé vstupné. Celých padesát halířů pro nás děti, a koruna pak pro dospělé. Dodnes vzpomínám na krásně zelenou vodu plnou chloru, ve které plavalo skutečně kde co. Kdo na koupaliště nechtěl, nebo nemohl, protože neměl na vstupné, mohl přelézt plot, nebo jít pěšky na přehradu asi dva kilometry vzdálenou. Byla to sice hezká procházka, mezi vzrostlými a zrajícími klasy, ale přece jen kapánek delší.

krytý bazén

V dnešní době již takové problémy nikdo asi řešit nemusí, protože snad ani není rodiny či domku, kde by na zahradě nestál, nebo nebyl vyhlouben bazén. Za komunistů to bylo něco nemyslitelného, nyní je to však běžný standard.

Inu, proč ne, vstoupili jsme do Evropy a bez bazénu se to nedá. A tak se nemusí dnešní děti nikam plahočit, matky netrnou strachem, že se jim dítě utopí a prostě je situace naprosto jiná. Děti se ráchají pěkně u domu a jsou pod neustálou kontrolou. Tou pak prochází i bazén samotný a samozřejmě i voda v něm. Myslím, že kdyby se dnešní děti měly vykoupat v čem jsme se koupali my, tak by se asi rozpustily.

Voda v bazénu musí být naprosto čistá, a proto se zde se špínou a prachem tvrdě bojuje. Hodně práce zastávají hlavně filtry, ať už kartušové nebo pískové. Ty pískové jsou kvalitativně někde jinde než kartuš, ale kdo momentálně nemá peníze nebo je zatím do pískového filtru nemíní investovat, vyčistí vodu i takto.

skok do vody

Voda však může obsahovat i závady, které nevidíme, může mít špatnou kyselost, nebo prostě nemusí být zcela v pořádku. A to se pouhým okem nezjistí, takže nastupuje další pomocník, a to je bazénový tester. Ten nám prozradí, kde, čeho přidat, nebo naopak, kde něčeho ubrat. Správně by se voda měla „přeměřit“ testerem alespoň jednou za dva týdny. Jde o to, že jakákoli odchylka z normálu by nemusela prospět lidské pokožce, a tak je tato kontrola plně na místě.

Skvělá volba! Bazén se slanou vodou.

Milujete moře, plavání ve vlnkách, ve slané vodě? Slaná voda je léčivá a dokáže vaši pokožku vyléčit z různých ekzémů. Věděli jste to? Opravdu. Mořská voda je prostě úžasná, je sice slaná a dráždí oči, ale kdo by se stejně potápěl bez brýlí. Slaná voda navíc člověka nadnáší mnohem více, než sladká, takže děti se ve slané vodě mohou naučit rychleji plavat. Chtěli byste mít doma takové malé soukromé moříčko? Myslíte, že to není možné? Ale je. Takový bazén na zahradě před domem už není žádná vzácnost, v posledních letech se stává celkem běžným standardem zahrady. Zahradní bazény mohou mít různý tvar, hloubku, barvu, vybavení, ale pozor, bazény mohou mít i slanou vodu.

bazén

Opravdu. Takže jsme vám s malým moříčkem na vlastní zahradě nelhali. Navíc tato sůl nahradí chlor, takže každý, komu chlor způsobuje nějaké problémy, nebo alergie, se může bez obav koupat, navíc slaná voda, jak už jsme říkali, pomáhá léčit kožní choroby. Sůl obsažená v bazénové vodě také likviduje mikroorganismy a bakterie. Prostě bazén se slanou vodou není jen taková nostalgická připomínka moře, ale je to volba opravdu účinná na naše onemocnění, v boji proti bakteriím, takže i volba velice praktická. Pokud máte obavy, jak takový mořský bazén vůbec pořídit, nemusíte si dělat žádné starosti. Vyberete si bazén přesně podle vašich představ, buď obdélníkový, nebo oválný, či s přepadem, v hloubce, která vám a vaší rodině bude nejlépe vyhovovat, vyberete vhodné schůdky, nebo žebřík a jediné, co budete muset zajistit navíc je solonizační jednotka.

bazén

Dobrou zprávou ovšem je, že firma, která se výrobou bazénů zabývá už dlouhá léta a má skutečně vynikající praxi a zkušenosti, vám dodá celý komplet bazénu i s touto solonizační jednotkou. Prostě bazén s vůní moře uvítají všichni milovníci slané vody, ale hlavně ti, kteří trpí kožními nemocemi a koupele ve slané vodě se doporučují i těm nejmenším. Takže nemusíte mít obavy, že by slaná bazénová voda nějakým způsobem uškodila vašim malým dětem.

Bivak, se vyplatí

Rybaření je náročná, ale zároveň nádherná činnost, díky které člověk přijde na jiné myšlenky. Absolutně se oprostíte od všedního života a užijete si přírodu na čerstvém vzduchu. Také je to způsob relaxace, který jen tak někde nenajdete. Pokud se chystáte vyrazit na ryby na více dní, tak je potřeba mít všechno připravené a mít sbalenou výbavu. Na více dní v kuse, se Vám zaručeně bude hodit bivak pro jednoho, díky kterému si budete moct lehnout až na Vás přijde únava.

bivak pro jednoho

Tyto bivaky se dělají velice kvalitně a dělí se na bivaky s podlahou a bez ní. Na tento fakt, byste si měli dát pozor, a to hlavně díky tomu, že bivak s podlahou nemůžete stavět na místech se zákazem stanování. Oproti tomu bivak bez podlahy můžete stavět i na těchto zákazech a počítá se jako přístřešek. Do bivaku, si pohodlně dáte lehátko, či křesílko a budete tak chráněni, pokud přijde déšť, či jiné klimatické vlivy. Bivaky se samozřejmě vyrábějí i pro více lidí, než je jeden člověk. Tudíž si můžete koupit bivak pro dva, pokud jezdíte s kamarádem. Bivaky mají dále nenápadnou barvu a dokonale tak splynou s okolím.

bivak pro jednoho

Firma mlsport, však neprodává pouze bivaky, ale zabývají se prodejem veškerého vybavení na rybaření. Prodává vybavení, jak pro amatéry, tak pro pokročilé a rádi Vám poradí. Díky dlouholeté zkušenosti ví, co rybáři nakupují a co se jim hodí. Na mnoho druhů zboží nabízí tato firma i slevy a ušetříte tak nějaké peníze. Na jejich skladě najdete až 10 tisíc druhů skladem, a to k okamžitému odeslání. Pokud Vaše objednávka přesáhne 1000 Kč, tak budete mít navíc dopravu zdarma. Rybařením se zabývají déle jak 25 let a mají velmi dobré zkušenosti s věci, které prodávají.

Pokud tedy nemáte bivak a jedete rybařit na více dní, tak si ho kupte v této společnosti. Neprohloupíte a bivak Vám vydrží dlouhé desítky let a to i při velmi častém používání.

|Nejlepším řešením pro každý byt jsou skříně na míru

Pokud neobýváme zrovna rozlehlý dům, musíme se naučit efektivně využívat všechny prostory našeho obydlí. Nesmíme pořídit nábytek jen podle momentálního rozmaru, protože už třeba za měsíc nám dojde, jak jsme se s koupí unáhlili, zakoupená skříň je nepraktická a hlavně nám v předsíni překáží, nemůžeme se kolem ní ani protáhnout a výklenek vedle zůstal úplně nevyužitý. Tady už jsme šlápli vedle, ale možná by ještě stálo za to chybu napravit, protože ta skříň nám bude v bytě trnem v oku čím dál víc. Uvědomte si, že potřebujeme k životu dostatek volného prostoru, že je třeba opravdu s rozmyslem naplánovat účelnost úložných prostorů a jejich umístění.

skříń

Je škoda, aby nás pak v dalších letech okrádaly o náš životní prostor o vzdušnost pokojů. Takže si pořádně prohlédněte svůj byt nebo dům. Jděte místnost po místnosti a pozorujte. Pokud jste v kuchyni a náhle zjistíte, že původní dřevěný špajz vám vlastně brání pořídit si jídelní stůl podle vašich potřeb a vy se coby čtyřčlenná rodina mačkáte u malého stolku, zatímco v rohu kuchyně si kraluje odpadkový koš na královsky štědré ploše, je to prostě chyba. Špajz musí nemilosrdně pryč a nevyužitý roh kuchyně osadit potravinovou skříní na míru. V předsíni je široká a pěkně hluboká nika, ale vám v ní stojí úzká stará skříň a zbytek výklenku vyplňuje jen nástěnný věšák a pod ním prostor na odkládání bot.

skříň

Dejte starou skříň rychle pryč, věšák se může umístit kamkoli jinam na stěnu a do výklenku pořiďte skříň přesně na míru. Nemáte náhodou podkrovní byt? Jak máte řešené prostory pod zkosenými stropy? Jsou to často nevyužité hluché prostory, že? Ideálně třeba v dětském pokojíčku je můžeme krásně využít tak, že je necháme vybavit skříněmi na míru Sten-skrine, které budou dětem sloužit k ukládání hraček a školních pomůcek. Uvidíte, jak budete s proměnou spokojeni a kolik vám přinese volného prostoru. Tak neváhejte a podívejte se na nabídku skříní na míru, budou přesně podle vašich dispozic a podle účelu, ke kterému je budete využívat.

Reklamní potisk triček dokáže zaujmout, pokud má pozitivní náboj

Potisknout textil není žádná technická novinka. S nápisy na tričkách už jsme se setkávali již před mnoha a mnoha lety, ale velice záleží na tom, jakou formu ten reklamní potisk triček obdržel. Některé potisky totiž zcela zapadnou a nesplní svůj účel, jiné dokonce vyvolají odpor, ale jsou i takové, co si zapamatujete na zbytek života.

Jak na vás zapůsobí potištěné tričko

Konec nejapným nápisům – Internet je dnes doslova přehlcený nejapnými, nic neříkajícími, mnohdy až destruktivními či sebedestruktivními hláškami na potištěných textiliích. Jsou to například ty známé „pivní texty“, sexuální vychloubání nebo naopak podkopávání sebevědomí vyzdvihování své vlastní neschopnosti. Vše máme ovšem ve svých rukách, a když budeme takové nápisy podporovat, budou tu stále s námi a tím rozhodně náš život nezlepší.

motýl na tričku

Tisknout na trička se dá i jinak, poutavě, vtipně, motivačně, zkrátka tak, aby to rozproudilo energii i v lidech, kteří potřebují nějakou vzpruhu, nápad a povzbuzení.

potisk na tričko

Vodácká výprava – jako příklad pozitivního působení na okolní (nezávislé) pozorovatele uvádíme potištěná trička na vodáckých výpravách či soustředěních. Představte si situaci, jak se sedmnáct nadšenců posouvá na laminátových či polyetylenových kánoích nebo raftech směrem k jezu, u něhož postává několik hloučků zvědavců, a ti pozorují splouvání nebo přenášení lodí v tom atraktivním místě nad rozbouřenou peřejí. A všech sedmnáct lidí je oblečeno do bílých bavlněných triček s výraznými nápisy a nějakým obrázkem či firemním logem. Mohou to být třeba zaměstnanci jedné firmy, kteří spolu sdílí i volný čas, mohou to být třeba dobrovolní hasiči, policisté, zdravotníci, kantoři, zkrátka jakákoli parta těch, co vyznávají podobný životní styl. A ten nápis právě zde vám utkví v paměti a možná zatoužíte po něčem podobném, třeba také budete chtít něco podobného prožít. Říká se tomu reklama na pochodu, která oslovuje.

Vyrazte na túru v pohodlném oblečení!

Hledáte pohybovou aktivitu, kterou můžete provozovat i v pokročilejším věku a není závislá na sportovišti, trenérovi nebo třeba vybavení? Tak právě turistika je tou správnou volbou. Za toulkami krajinou přitom není zapotřebí absolvovat velké vzdálenosti. Turistika může být nenáročná aktivita, ale také adrenalinový zážitek, který ve vás bude rezonovat ještě dlouhou dobu. Náročnost turistických tras se totiž rozděluje do několika úrovní. V tomto případě vám doporučuje síly zbytečně nepřeceňovat, a pokud už se vypravíte do hor, přizpůsobit k tomu i své oblečení.

Turistické boty

Jak už bylo řečeno, v případě turistiky není zapotřebí investovat velký finanční obnos do vybavení. Co je ale důležité, jsou trekové boty. Ty mají speciální podrážku, která je způsobena pohybu v přírodě. Brání uklouznutí na kluzkém povrchu a zároveň je dostatečně silná, aby izolovala samotné chodidlo od studené země. Mnohdy bývá celá bota také nepromokavá a navržena tak, aby v letních měsících poskytla chodidlu dostatečnou cirkulaci vzduchu a v zimě ho udržela v teple. Pokud jste se tedy rozhodli některou z turistických tras absolvovat, určitě tak nečiňte s běžnou vycházkovou obuví. Bohužel by se vám mohlo tato volba velmi rychle vymstít. Velmi často samotní záchranáři varují, jak lehkovážně přistupují lidé k horám.

Muž v horách

Na samotném oblečení už zase tolik nesejde a to hlavně v létě, kdy je teplo. Turistika není žádná módní přehlídka, je proto možné vyrazit v oblečení, které je vám pohodlné. V zimě je to pak už horší. Doporučujeme zainvestovat alespoň do funkční vrstvy oblečení, která odvádí od těla přebytečný pot. Termoprádlo vás zase ohřeje i v tom nejsychravějším počasí. Svrchní vrstva by pak měla odolat povětrnostním podmínkám, které jsou ve vyšších horských oblastech velmi znatelné. Svou výbavu je možné obohatit o trekové hole, které jsou skvělými pomocníky s přibývajícími kilometry v nohách.

Kráska v BUSINESS šatech

Pokud jdete do práce, chcete vypadat elegantně. To se týká hlavně žen, které si potrpí na svůj zevnějšek. Jestli pracujete v kanceláři nebo na takovém postu, kde se to vyžaduje, nepřijdete určitě v tepláčkách. Samozřejmě bychom měli volit šaty jednoduché, elegantní, decentní. V práci trávíme spoustu času, tak nezapomeňte myslet i na pohodlnost. V korzetových šatech,by se Vám těžko dýchalo u náročné práce nebo na nějaké pracovní schůzce.

šaty do práce

Zdálo by se, že je vlastně jedno, jaké šaty do práce na sebe hodíte, ale myslete na Vaše vystupování. Nejen, že musíte vypadat k dané profesi úhledně, ale jakož to ředitelka zastupujete firmu, kterou reprezentujete i svým zevnějškem.

Na trhu je spousta Business šatů, které nejen vezmete na sebe do práce, ale na jakoukoli jinou příležitost. My ženy, přece ve společnosti chceme vypadat krásně. Alespoň jedny šaty tohoto typu, by jste měla mít doma. Třeba si myslíte, že je nepotřebujete, ale nikdy nevíte, kdy se Vám budou hodit, třeba na pracovní pohovor.

růžové šaty do práce

BUSINESS ŠATY

Vybírejte z modelů Business šatů, které nejen využijete do práce, ale i do společnosti.

Z čeho můžete vybírat?

° Široký výběr barev

° Velká nabídka velikostí

XS, S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL

UNI, S/M, M/L, L/XL

34, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 48

° Celková délka šatů:

– KRÁTKÉ, MIDI, DLOUHÉ, BEZ RAMÍNEK

Střih šatů:

– áčkový

– asymetrický

– zavinovací

– pouzdrové

Délka rukávu:

– krátký

– tříčtvrteční

– dlouhý

Co nám šaty nabízejí?

– krajku

– volány

– třásně

– perličky

– nařasení

– límec

– stojaček

– kovové prvky

– kamínky

– vázání

– zip

– rozparek

Žena by měla vypadat skvěle, za každých okolností. Pokud jdete do práce, krásné šaty na Vás rádi uvidí všichni. Vyberte si elegantní business šaty, budou se Vám hodit. Doplňte je slušivým sakem, kabelkou a nezapomeňte na botičky. Buďte elegantní, krásné, svůdné.

Nikdy není pozdě začít něco dělat pro své zdraví

Během koronavirové krize čelíme jednomu velkému problému, který byl sice velký i před tím, ovšem během krize se to ještě více zhoršilo – nedostatek pohybu. Valná většina lidí nyní tráví všechen svůj čas zavření doma, sledováním televize nebo hráním her na počítači, zkrátka nehýbou se dostatečně. Mnoho lidí začalo třeba i cvičit doma na podložce nebo přes televizi, kde jim běží nejrůznější fitness programy a pohybové aktivity, které se snaží u sebe doma napodobit. Ovšem, co si budeme, je velice těžké vidět nějaké výsledky, byť i opravdu tvrdé práce, když nemáme dostatečně pestrou, vyváženou a uzpůsobenou stravu vzhledem k našim cílům.

physiotherapy-595529_640

Lidé se totiž neustále diví, že tělo není tak nějak magické a samo mávnutím kouzelného proutku nehubne. Ono se ne nadarmo říká, že hubnutí nebo dostávání se do nějaké beach formy se děje na dvou frontách. Ze čtyřiceti procent se to děje v tělocvičně, kde musíte mít správně vyvážený cvičební plán a šedesát procent plánu se děje doma, když si připravujeme jídlo. Ano, správná strava hraje mnohem větší roli než kdejaké mučení v posilovně.

man-2037255_640

A ne, zdravá strava není jenom zelenina a polévky a nejrůznější prášky, které si kupujete za přemrštěné ceny v obchodě. Je to především o správné rovnováze živin, které musíte mít každý den ve vaší stravě. Balanc tuků, bílkovin a cukrů musí být. Jak na to, pokud nemáte v této oblasti žádného vzdělání a ani jste se o to nikdy nezajímali jako laici? Stačí zajít za kterýmkoliv dobrým fitness trenérem nebo nutričním poradcem a nechat si udělat svůj vlastní plán a jídelníček. Fitness menu ceník Fitkitchen.cz může být vaším odpichovým můstkem proto, abyste zjistili nejen, kolik to bude stát, ale zároveň co všechno takový jídelníček obsahuje a co by obsahovat měl. A jakmile budete mít svůj vlastní jídelníček připraven, můžete se z plna hrdla pustit do posilování a cvičení.