Jak se naučit nový jazyk snadno a rychle

Stačí pár hodin cesty letadlem, autem či autobusem a už se můžete opalovat na krásně vyhřáté pláži nebo se ztrácet v úzkých uličkách města. Pokud se však zajímáte o danou zemi do hloubky a chcete skutečně pochopit její kulturu, jazyk je jednoznačně věc, která Vám může pomoct. Nevíte – li však jak začít, je tento článek přesně pro Vás!
 boing nad městem
Opakování je matka moudrosti
 
Je dobré, koupit si učebnici pro začátečníky, eventuelně pro děti, protože ta Vám poskytne ty nejjednodušší základy, od kterých se budete moct odrazit. Ze začátku studujte každý den minimálně hodinu a na konci si vždy zopakujte slovíčka, která jste se naučili.
Můžete si také na internetu najít jednoduché testy, kde si vyzkoušíte, jak dobře jste si nově naučenou látku zapamatovali.
 
Filmy nemusí znamenat jenom odpočinek
 
Zvlášť takové, díky kterým si zdokonalíte svoje jazykové schopnosti. Je pravděpodobné, že začátku nebudete mnoha slovům rozumět, ale jednak si naposloucháte výslovnost, která je také důležitou součástí znalostí jazyka, a také si navyknete na rychlost, jakou lidé mluví, a pokud se budete na film dívat s titulky, můžete pochytit mnoho nových slovíček a gramatických jevů, které si můžete v průběhu zapisovat. Nebojte se film zastavit a vyhledat si přesný význam slovíčka.
 
Nebojte se se otestovat
 
Internet nabízí nekonečnou spoustu možností, jak si vyzkoušet, kolik toho skutečně znáte. I kdyby bylo Vaše skóre bídné, neznamená to automaticky neúspěch. Lépe si zapamatujete slovíčka nebo gramatické jevy, ve kterých jste udělali chybu a příště si už na podobné slova dáte pozor.
 
Váš chytrý telefon také může pomoct
 
Existuje nepřeberné množství aplikací, ve kterých si vyberete jazyk, který se chcete naučit jedním klepnutím a program Vás povede od prvních krůčků, až k tomu, že budete moct bez problémů komunikovat s rodilým mluvčím. Budete mít tak jednoduše po ruce učebnici, která Vám nezabere v tašce moc místa. Jednou z takových aplikací je například Duolingo.
učení angličtiny
 
Mluvte!
 
Zkuste mluvit jazykem, který se snažíte naučit. Jedna věc je umět perfektně gramatiku a znát výslovnost, druhá věc je nebát se mluvit s ostatními lidmi – a to i když děláte chyby. Důležité je, že mluvíte a zvykáte si na jazyk. Nebojte se, že Vám nikdo nebude rozumět, místní mají většinou pochopení a jsou rádi, že se snažíte jejich řeč vůbec naučit.