Jak si zkrátit cestu k moři

Mnoho lidí, zejména těch starších, odrazuje od cesty k moři právě to cestování. Přesto, že ve skrytu duše po takové dovolené velice touží. Letadlem se jim to zdá příliš drahé nebo mají třeba v dnešní době i obavu a vlastním autem už si netroufají. Naskýtá se otázka, proč nevyužijí autobusovou dopravu. Je to určitě z jednoho jediného důvodu.

cestování

– V jejich paměti je uchováno, jak nepohodlné cestování na delší vzdálenost tímto dopravním prostředkem bylo.
– Člověk toporně seděl několik hodin na tvrdém sedadle a připadal si jako v zubařském křesle.
– Na konci cesty se oprávněně obával, že ho po vystoupení z vozu skolí trombóza.

To už je opravdu dávnou minulostí. Dnes jsou dálkové autobusy (pokud si vyberete ty správné) pohodlné tak, jako byste seděli v letadle. Některé společnosti se specializují právě na nejbližší moře, a proto se s nimi můžete levně a pohodlně dopravit například do blízkého Chorvatska.

V autobuse jako v bavlnce

Až budete tedy opět uvažovat, kam a jakým způsobem příště na dovolenou, zkuste se zamyslit, jestli by tím nejlepším řešením nebylo podniknout právě cestu autobusem do Chorvatska.

· Nemusíte se obávat
o nepohodlí – sedadla jsou polohovatelná do čtyř směrů.
o nudy– je k dispozici LCD na promítání filmů.
o omezeného kontaktu se světem nebo blízkými– připojení na Wi-Fi je samozřejmostí.
o vybitého mobilu– ve vaší bezprostřední blízkosti bude dobíjecí zásuvka USB.
o velkého horka– tyto autobusy jsou vybavené klimatizací.

molo

Kromě toho budete mít k dispozici občerstvení jak teplé, tak i studené. Někteří lidé mají na cestách problém s tím, že potřebují častěji na toaletu. Ani toho se nemusíte obávat. WC je v každém moderním autobuse, který míří do Chorvatska. Prostě s těmito autobusy bude cesta ubíhat tak rychle, že se vám bude zdát, jako by se moře o notný kus přiblížilo.