Jaká je role kolagenu v našem těle?

Je zajímavé, že si naše těla umí tvořit kolagen sama. Jenže o tuto schopnost s přibývajícím věkem přichází. Už před třicátým rokem si naše těla kolagen přestávají tvořit a tak je nejlepší cestou jej doplňovat v podobě doplňků stravy. Nejrozšířenějším kolagenem jsou nápoje, které jsou k dostání od mnoha výrobců. Nápoje se snadno rozpouští a naše tělo je snáz zpracovává. Kolagen je důležitý pro správné fungování celého našeho těla.

žena úsměv

Díky kolagenu se můžeme bezbolestně hýbat, a to je vlastně jeho největší přínos pro naše tělo po zdravotní stránce. Klouby potřebují kolagen pro jejich správné fungování. Kolegy je obsažen v kloubních chrupavkách, a pokud je ho v nich nedostatek, klouby o sebe začínají třít, což způsobuje bolestivou artrózu. Jednou z možností prevence je právě užívání kolagenu.

Kolagen má také vliv na naši pokožku, vlasy a nehty. Zde jde nejen o zdravotní hledisko, ale i o estetické. Kolagen užívají hlavně ženy, protože mnohé vědecké studie prokázaly že díky kolagenu je pleť vypnutější a lépe odolává vráskám, stejně jako zbytek pokožky na celém těle. První vrásky se objevují už po dvacátém roku věku – vždy záleží na tom jak daný člověk používá mimiku, jaký je jeho životní styl a jak o sebe dbá. Hlavně ženy chtějí vypadat dobře i v pozdějším věku a díky kolagenu je to možné.

tablety kolagen

S pravidelným užíváním kolagenu se zlepší i stav vlasů a nehtů, které se během života začínají lámat a třepit. Pokud chcete pozorovat jeho účinky i na svém těle, je potřeba ho začít brát co nejdříve a hlavně pravidelně. Velmi důležité je také si vybrat kvalitní kolagen, který vám splní co vám slibuje. Proto vybírejte ověřené výrobky, které mohou svoje účinky podložit vědeckými studiemi.

Jedním z takových kolagenů je Orca collagen, který je velmi kvalitní a nabízí vám kromě viditelných výsledků i možnost získání výrobků za lepší ceny prostřednictvím VIP členství.