Krásná znamená být zdravá

Možná je to trendem perfektně upravených a neuvěřitelně štíhlých dnešních modelek, že si tak připadáme. Ke svému zkrášlení používáme spoustu prostředků. Počínaje šamponem konče zjemňujícím krémem namáhaná chodidla. Od hlavy až k patě. Opravdu je jich spousta, někdy až příliš. Měli bychom si uvědomit, co všechny tyto výrobky obsahují. Je-li to kosmetika plná nebezpečných látek, které nám spíše škodí, než pomáhají, zaděláváme si nejen na kožní problémy, ale měli bychom si uvědomit, že přes kůži se nám všechny látky dostanou do organismu. Měli bychom si přečíst, jaké má který výrobek složení a zajímat se o každou složku.
košík kosmetiky
Jednou z cest, kterou bychom se mohli dát, je výroba vlastní kosmetiky. Tady je jistota, že opravdu víme, co do toho dáme. Na internetu najdeme spoustu receptů a videí domácí výroby kosmetiky. Jestli si na to netroufáme, najdeme si hotové výrobky, u kterých je uvedeno složení a někdy dokonce i (ne)bezpečnost výrobku. V tomto případě si však musíme připlatit. Prodávají se i balíčky s naváženými ingrediencemi, které doma podle návodu smícháme.
Chceme-li začít něčím jednoduchým, vyrobíme si třeba zubní pastu. Stačí nám jen několik věcí, které možná máme doma. Jsou to:
– 1-3 lžíce kokosového oleje
– 1 lžíce jedlé sody
– 15 kapek éterického oleje máty, skořice nebo pomeranče
– můžeme přisladit lžičkou stévie
To všechno smícháme, dáme do kelímku a máme jemnou bělící pastu, kterou mohou používat i děti. A tak podobně se dá vyrobit téměř všechno včetně opalovacího krému.
pověšené prádlo
Také prací prášek nebo aviváž by mohl způsobovat problémy. Přitom stačí prací soda a do ní nastrouhat mýdlo na barevné prádlo a na bílé přidat trochu bělidla. Místo aviváže stačí pár kapek esenciálního oleje a lžíce octu do nádobky v pračce a dolít vodou. Podle výrobců některých oděvů by se stejně neměla aviváž používat. Například bundy, které jsou nepromokavé nebo elastické džíny, které po aviváži ztrácejí svou pružnost.
Tady vidíme, jak můžeme sami sobě i všem členům domácnosti prospět a snížit množství chemikálií, které působí na náš organismus. Zároveň tím chráníme naši přírodu.