Oblečení na zimní túru

Většina lidí podniká dlouhé túry spíše v období jara nebo léta. Jestli jste ale odvážnější a chcete si užít přírodu bez davů turistů a poznat hory v zimě, tak se na to musíte pořádně vybavit. Ne každý si na takovou výpravu troufne, ale když už se odhodláte, vytvoříte si zážitky na celý život. Zážitky z cest jsou něco, co vám nikdy nikdo nevezme a budete je mít až do smrti.

výšlap

Jistě, i pohodová dovolená na pláži může být příjemná, ale není to nic, co by vám přímo změnilo život. Během dlouhé túry v divočině poznáte ze všeho nejlépe sami sebe. Spoustu šťastných a úspěšných lidí našlo odpovědi na své otázky právě během takových cest. Když se nemusíte stresovat prací ani školou a celý den jen jdete z batohem na zádech, váš mozek začne pracovat dost jinak. Najednou zjistíte, jak je důležité, kdy a co jíte. Musíte přemýšlet nad tím, kudy půjdete a kde natočíte vodu. Pokud vyrazíte s někým ze svých přátel nebo se svým partnerem, věřte mi, že tahle lidi opravdu nejlépe poznáte. Vaše rozhovory budou určitě hlubší a vaše přátelství nebo láska se takovým náročným výletem značně utvrdí. Budete mít možnost poznat ty stránky svých kamarádů, o kterých jste doposud ani nevěděli, že existují.

výhled

Než se na takovou túru vydáte, pořiďte si ale kvalitní vybavení. Zejména jsou důležité pohodlné a odolné boty. Měly by vydržet nějaký ten déšť případně i sníh. Určitě by měly mít dobrý vzorek na podrážce, abyste neuklouzli na blátě.

Kromě bot také myslete i na teplé oblečení. Jako spodní vrstva je určitě vhodné termo prádlo. Kvalitní teplé ponožky jsou neméně důležité. U turistů jsou nejvíce oblíbené ponožky s příměsí merino vlny. Čím více merino vlny materiál obsahuje, tím lépe pro vás. Prostřední vrstvu může tvořit mikina nebo nějaký svetr. Jako vnější vrstvu zvolte například bundu didriksons bunda C-store.cz a kalhoty, které neprofouknou ani nepromoknou.