Snadné první krůčky

Pohyb je pro nás nepostradatelný, ovšem chodit se napřed musíme v dětství všichni naučit. Pomáhají nám proto rodiče a velký kus práce odvede také chodítko.

Snadné první krůčky

Postupně až k samostatnosti

Každý živočich pro svůj život se potřebuje volně pohybovat a samozřejmě tomu není jinak ani u člověka, kdy pohybem strávíme velkou část života a bez něj by to rozhodně nešlo. Ovšem nejdříve se musíme samotnou chůzi nejprve naučit, přičemž tomu předchází lození po zemi a tak podobně. Chůze je více náročnější, protože se musíme udržet na nohou, korigovat své pohyby a také držet skvělou rovnováhu, což dá na začátku opravdu zabrat, proto se rozhodně hodí pomoc a celková opora rodičů.

chůze dítěte

Když se svým dítětem totiž budete chůzi hezky cvičit a pomáhat mu, tak pokroky budou opravdu znát. Nedá se přesně určit, za jak dlouho se Váš potomek naučí chodit, protože u každého je to individuální. Vždy proto mějte trpělivost a pochopení a sami nakonec uvidíte, že čas uplyne jako voda a dítě bude naprosto samostatně venku běhat jako o život. V takovém případě rozhodně nezapomeňte na správnou obuv, která neničí tvar nohy.

Vhodná chodítka

Někdy dělat první krůčky není vůbec nic jednoduchého a spoustě dětem to trvá poměrně delší dobu. Přeci jen přesunout se do fáze samostatného pohybu po dvou nohách je náročné. Samozřejmě rozhoduje i povaha, protože zde může být překážka v obavách s pouštěním se záchytných bodů a stání samostatně bez žádné opory. Chodítka pro děti poskytují maximální oporu, kdy se ještě navíc značná část váhy přesune právě na chodítko, čímž se chůze stává mnohem snadnější.

cůze dítěte lesem

Samozřejmě zařízení je na kolečkách, a proto se velmi snadno pohybuje a celkově ovládá. Nechybí na něm ani hezké motivy a různé hry, které když nebude chodítko zrovna potřebné k chození, tak slouží k zábavě a rozvíjení svých schopností a dovedností. Jsou vyrobeny z kvalitního dřevěného materiálu, který je pro děti ideální, protože nehrozí jim žádné nebezpečí. Zároveň zde nejsou žádné ostré hrany a provedení je na dobré úrovni.