Vyrazte na túru v pohodlném oblečení!

Hledáte pohybovou aktivitu, kterou můžete provozovat i v pokročilejším věku a není závislá na sportovišti, trenérovi nebo třeba vybavení? Tak právě turistika je tou správnou volbou. Za toulkami krajinou přitom není zapotřebí absolvovat velké vzdálenosti. Turistika může být nenáročná aktivita, ale také adrenalinový zážitek, který ve vás bude rezonovat ještě dlouhou dobu. Náročnost turistických tras se totiž rozděluje do několika úrovní. V tomto případě vám doporučuje síly zbytečně nepřeceňovat, a pokud už se vypravíte do hor, přizpůsobit k tomu i své oblečení.

Turistické boty

Jak už bylo řečeno, v případě turistiky není zapotřebí investovat velký finanční obnos do vybavení. Co je ale důležité, jsou trekové boty. Ty mají speciální podrážku, která je způsobena pohybu v přírodě. Brání uklouznutí na kluzkém povrchu a zároveň je dostatečně silná, aby izolovala samotné chodidlo od studené země. Mnohdy bývá celá bota také nepromokavá a navržena tak, aby v letních měsících poskytla chodidlu dostatečnou cirkulaci vzduchu a v zimě ho udržela v teple. Pokud jste se tedy rozhodli některou z turistických tras absolvovat, určitě tak nečiňte s běžnou vycházkovou obuví. Bohužel by se vám mohlo tato volba velmi rychle vymstít. Velmi často samotní záchranáři varují, jak lehkovážně přistupují lidé k horám.

Muž v horách

Na samotném oblečení už zase tolik nesejde a to hlavně v létě, kdy je teplo. Turistika není žádná módní přehlídka, je proto možné vyrazit v oblečení, které je vám pohodlné. V zimě je to pak už horší. Doporučujeme zainvestovat alespoň do funkční vrstvy oblečení, která odvádí od těla přebytečný pot. Termoprádlo vás zase ohřeje i v tom nejsychravějším počasí. Svrchní vrstva by pak měla odolat povětrnostním podmínkám, které jsou ve vyšších horských oblastech velmi znatelné. Svou výbavu je možné obohatit o trekové hole, které jsou skvělými pomocníky s přibývajícími kilometry v nohách.