Aby se dovolená vydařila

Dovolená je tu od toho, aby se vydařila a abychom si ji užili. Musí nebo alespoň měly by to být ty nejkrásnější dny v celém roce, kdy bychom se měli zbavit všech starostí, hodit je dočasně za hlavu a žít jenom podle svých představ. Než nás poté zase svážou konvence.
pojištění rodiny
Dovolená by měla být skvělá. Jenže stačí málo a takovou nejednou není. Protože člověk neví dne ani hodiny a stát se může kdykoliv kdekoliv cokoliv.
Většinou se to nezdá zase až tak pravděpodobné, ale co vy víte? Osud třeba rozhodne, že vyrazíte na nějaké místo v téže chvíli jako terorista, a bum! Je po vás nebo alespoň po určité části vaší tělesné schránky. A obvolat všechny teroristy a extremisty a dohodnout se s nimi, že budete tehdy a tehdy tam a tam a ať jdou laskavě někam jinam, to dost dobře nejde.
nemoc a zdraví
Může se také stát, že se všem teroristům vyhnete. Jenže jak se po těchto budete bázlivě ohlížet, unikne vám dejme tomu výkop nebo odkryté víko kanálu, projíždějící náklaďák… a je to prašť jako uhoď.
A i když se vyhnete všem nepřízním velkého světa, je tu i svět malý, ba přímo mikroskopický, a takové bakterie a viry, naše stejně jako cizokrajné, si na vás rády smlsnou. Což rozhodně nelze kvitovat s povděkem.
Pak platí i to, co už říkal dobrý voják Švejk, a sice že na nádražích se kradlo vždycky. Ale doba pokročila, lidstvo vyspělo a tak se dnes krade už nejenom v nádražních prostorách, ale i leckde jinde. Na chvíli se zastavíte nebo ani to ne a jaký jste měli kufr… Nebo portmonku.
Je toho prostě tolik, co vám může požitek z dovolené zhatit! Je tolik toho, co se může nepodařit.
A nemá-li vás to rozhodit, přivést až k slzám či dokonce do mdlob, měli byste myslet na .
životní pojištění
Pojistit se je záhodno. Protože nikdy nevíte, co vás potká, a nikdy nevíte vlastně ani to, jestli vás nakonec třeba nezruinují svou cenou i ti, kdo by se rozhodli vám pomoci. Protože za všechno se platí. Od hmotných statků až po naši vlastní tělesnou schránku.
A proto nezapomeňte. Než vyjedete za hranice všedních dnů, mějte pojištění. Nejlépe všeho, co vám přijde na mysl, a ještě něčeho navrch. Protože jeden nikdy neví. A třeba zmrzačení už bycha opožděně nedoženete. Ani když vás nic netíží kvůli tomu, že jste o zavazadla lehčí, a máte tlakovou vlnu z explodující bomby v zádech.