Pro dokonalou čistotu Vaší bazénové vody

To, jak dlouho Vám bude sloužit Vaše bazénové zařízení a jak dlouho si budete moci užívat vodních radovánek, závisí hlavně na údržbě a péči o celé koupací zařízení. Základem kvalitní péče je dodávání dostatečného množství chlorových přípravků do bazénové vody, aby byla stále stabilizována a zbavována zárodků řas či mikrobů a byla vhodná ke koupání. To je prostě základ, bez kterého se neobejdete při péči o bazén a bazénovou vodu.

dítě v bazénu

Jenže odstraňování mikrobů a bakterií bohužel není všechno. V průběhu koupací sezóny se do bazénové vody dostanou i mechanické nečistoty. Je samozřejmostí, že pokud bazén nevyužíváte, ať už v noci nebo při špatném počasí, tak jej zakryjete plachtou, aby se voda neznečišťovala, ale při koupání tomu zabránit nelze. Plavci přinesou do vody na nohách či na těle různé částečky trávy, listí, hlíny či písku a tak podobně a tyto částečky je potřeba také pravidelně odstraňovat.

bazén plavecký

Písek do filtrace Vám za pomocí Vaší filtrační jednotky pomůže se těchto nečistot zbavit a odstranit je z bazénové vody jednou pro vždy. Kvalitní filtrační písek či zeolit je tím pravým sorpčním materiálem, který dokonale zachytí každou nečistotu a už ji nepustí zpět do bazénové vody. Při jeho výběru ovšem musíte dbát pokynů u Vaší filtrační jednotky, hlavně brát v úvahu požadavky na zrnitost tohoto sorpčního materiálu.

V naší nabídce najdete vysoce kvalitní křemenné písky i zeolit v různých zrnitostech, tedy s různými velikostmi zrnek a to za velmi příznivých cenových podmínek. Nezapomeňte, že tento sorpční materiál se musí pravidelně vyměňovat, protože zrnka musí být stále ostrá, aby zachycovala nečistoty, postupem času se totiž ohlazují, což snižuje jejich účinnost. Proto přijďte k nám a pořiďte si kvalitní sorpční materiál, ale i další přípravky bazénové chemie a bazénové příslušenství.