Cvičte z pohodlí domova

Cvičení z pohodlí domova není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Musíte být vybaveni řadou věcí nejen proto, aby cvičení bylo pohodlné, ale zároveň i bezpečné a efektivní. Zkrátka, pokud chcete cvičit správně, budete k tomu potřebovat následující věci.

gymnastický míč

První věcí, která vám určitě nesmí chybět, je velký gymnastický míč. Jedná se o velmi efektivní cvičební pomůcku, díky které se můžete jak protahovat, tak posilovat. Navíc pokud jste v požehnaném stavu, určitě ji upotřebíte dvakrát tolik. Kromě cvičení, míč navíc můžete používat pro sezení u počítače. Můžete tak posilovat i během klasického sezení u počítače.

Kromě gymnastického míče, určitě budete potřebovat i podložku na cvičení. Ta vám zaručí jak pohodlné, tak bezpečné cvičení. Podložka totiž nejenže výborně tlumí jakékoliv nárazy a i cvičení vleže bude o dost pohodlnější, ale navíc má protiskluzovou vrstvu. Určitě se vám tak nestane, že na plovoucí podlaze uklouznete a zlomíte si nohu.

cvičební podložka

S bezpečností během cvičení souvisí samozřejmě i kvalitní obuv. Tu taktéž budete potřebovat především proto, abyste neuklouzly – dobře si tedy před koupí ověřte, že podrážka boty má dobrý vzorek a je protiskluzová. Samozřejmostí je i to, že boty musí být na tkaničky, aby se dala noha dobře stáhnout a nedošlo například k úrazu kotníku.

Kromě již zmíněných věcí, budete jistě potřebovat i nějaké cvičební pomůcky. Mezi nejčastěji používané patří činky, hrazda nebo nějaké další závaží. Před samotnou koupí tohoto náčiní si nicméně dobře rozmyslete, zda jej všechno využijete. Nejedná se totiž o levné vybavení. Raději tak ze začátku cvičte s vlastní vahou, a pokud se ve cvičení naleznete a budete se mu dále věnovat, nakupujte další vybavení.

V poslední řadě budete potřebovat nějaká videa, podle kterých budete cvičit. Ty si můžete snadno najít na internetu zdarma.