Nikdy není pozdě začít něco dělat pro své zdraví

Během koronavirové krize čelíme jednomu velkému problému, který byl sice velký i před tím, ovšem během krize se to ještě více zhoršilo – nedostatek pohybu. Valná většina lidí nyní tráví všechen svůj čas zavření doma, sledováním televize nebo hráním her na počítači, zkrátka nehýbou se dostatečně. Mnoho lidí začalo třeba i cvičit doma na podložce nebo přes televizi, kde jim běží nejrůznější fitness programy a pohybové aktivity, které se snaží u sebe doma napodobit. Ovšem, co si budeme, je velice těžké vidět nějaké výsledky, byť i opravdu tvrdé práce, když nemáme dostatečně pestrou, vyváženou a uzpůsobenou stravu vzhledem k našim cílům.

physiotherapy-595529_640

Lidé se totiž neustále diví, že tělo není tak nějak magické a samo mávnutím kouzelného proutku nehubne. Ono se ne nadarmo říká, že hubnutí nebo dostávání se do nějaké beach formy se děje na dvou frontách. Ze čtyřiceti procent se to děje v tělocvičně, kde musíte mít správně vyvážený cvičební plán a šedesát procent plánu se děje doma, když si připravujeme jídlo. Ano, správná strava hraje mnohem větší roli než kdejaké mučení v posilovně.

man-2037255_640

A ne, zdravá strava není jenom zelenina a polévky a nejrůznější prášky, které si kupujete za přemrštěné ceny v obchodě. Je to především o správné rovnováze živin, které musíte mít každý den ve vaší stravě. Balanc tuků, bílkovin a cukrů musí být. Jak na to, pokud nemáte v této oblasti žádného vzdělání a ani jste se o to nikdy nezajímali jako laici? Stačí zajít za kterýmkoliv dobrým fitness trenérem nebo nutričním poradcem a nechat si udělat svůj vlastní plán a jídelníček. Fitness menu ceník Fitkitchen.cz může být vaším odpichovým můstkem proto, abyste zjistili nejen, kolik to bude stát, ale zároveň co všechno takový jídelníček obsahuje a co by obsahovat měl. A jakmile budete mít svůj vlastní jídelníček připraven, můžete se z plna hrdla pustit do posilování a cvičení.