Další využití běžných produktů z domácnosti

V domácnosti se dá využít spousta věcí. Například běžný ocet, který si většinou spojíme s vařením můžeme využít na leštění zrcadel, odstraňování vodného kamene či vytírání podlahy. A je to vážně skvělý pomocník. Máme tu ale i další tipy, které vás možná překvapí, ale možná je i znáte od svých maminek, ale již jste na ně úplně zapomněli vlivem toho, že dnešní doba podněcuje nás všechny k tomu, abychom kupovali komerční výrobky.

voda s jarem


        Mléko

Samozřejmě doma máte mléko. Dáváte si ho do kávy, používáte ho na vaření, ale napadlo vás někdy, že se hodí i na prádlo? Ano, pokud máte malé děti, jistě oceníte tento náš tip. Jestliže máte dítě, které se venku ušpinilo od trávy, jistě vás jímá vztek, protože ty kalhoty určitě stály nemalé peníze. Ale nemusíte se zlobit. Vezměte oblečení, namočte je do teplého mléka a nechte dvě až tři hodinky odmáčet. Pokud chcete mít jistotu, nechte klidně oblečení v mléku přes noc. Následně oblečení standardně vyperte. Budete se sami divit, až vyndáte z pračky kalhoty, na kterých nebude ani stopa po flecích od trávy!


        Jar na nádobí

Ano, není tajemstvím, že jar na nádobí skvěle odmašťuje naše nádobí. Ale pokud se stane, že vy či vaše dítě ušpiníte triko nějakým mastným jídlem, nemusíte opět propadat panice. Vzniklou skvrnu potřete větším množstvím jaru, teplou vodou a jarem lehce promačkejte skvrnu a nechte hodinu působit. Potom klasicky vyperte a nechte se překvapit tím, jak skvěle toto funguje. Doporučujeme také využít právě při praní kuchyňských látkových utěrek, které dostávají poměrně hodně zabrat.
kapky z mléka


        Pěna na holení

Každá žena má zkušenost s tím, že i přes největší možnou opatrnost si občas do svého oblečení otře nalíčenou tvář. Obzvlášť na bílých svršcích toto může být velmi nepříjemné, a to nejen v danou chvíli, ale hlavně po tom, co zkusíte oblečení vyprat a make-up stále zůstává na svém místě. V takovém případě je tu ale snadné řešení. Pokud i vás potká podobná nehoda, naneste na místo pěnu na holení a lehce promněte. Po dvaceti minutách můžete prádlo vyprat a uvidíte, že i vodě odolné produkty krásně pustí a nezůstanou po nich ani památky. Pěnou na holení můžete také čistit štětce na líčení a houbičky na nanášení make-upu či pudru.