Dopřejte si jízdu na motokáře

Někdy jsme jak malé děti, zvláště co se týče zábavných akcí. Jestli jste nadšení řidiči a rádi zkoušíte něco nového, můžete i se svým děckem navštívit některou z motokárových drah. Alespoň na chvíli, se můžete stát závodníkem a užít si trochu adrenalinové zábavy. Najděte si nějakou motokárovou dráhu a jděte se vyřádit. Motokárové dráhy jsou ve většině případů situovány do velkých krytých prostor. Nabízí se tedy možnost jízdy za každého počasí.
motokárová dráha.jpg
Některé dráhy jsou velmi rychlé a dlouhé. Budete mít prostor, si svou jízdu dokonale užít. Nechcete-li připravit o tento zážitek ani své malé děti, můžete je vzít na motokáry sebou. V případě, že děcko je malé a není schopno řídit samo, ať z důvodu věku, výšky nebo jiného aspektu, můžete si ho vzít na klín nebo si vypůjčit motokáru dvousedadlovou. Za děcko si zodpovídáte sami. Jestli nejste vlastníky řidičského průkazu, nemusíte si zoufat. Ani v takovém případě, nemusíte být o zážitek z jízdy připraveni. K řízení motokár, není totiž řidičský průkaz nutný.

Co se týče vybavení, je nutné při jízdě použít ochrannou helmu. Ta vám bude zapůjčena. Motokáry mají ochranné rámy, aby byla zajištěna vaše větší bezpečnost. Dráha, je také bezpečná. Lemují jí gumové mantinely nebo bariéry vytvořené z pneumatik. Jinak pro svou bezpečnost, zvolte raději sportovní oblečení a pohodlnou obuv. Zvlášť ženy, by pro tuto chvíli měly zapomenout na eleganci.
Pro jistotu si raději dráhu zarezervujte předem, zvlášť v případě, že se zúčastníte ve větším počtu lidí.
jízda na motokáře.jpg
Řízení motokáry je velmi jednoduché. Před samotnou jízdou vám vše potřebné ukáže a vysvětlí obsluha, provozující motokáry. Budete také srozuměni s provozním řádem. Jestli pojedete poprvé a přeci jen si nejste jistí, zda jízdu zvládnete, máte možnost nejdříve si ji vyzkoušet na simulátoru.
Nezapomeňte na to, že i před jízdou na motokáře, byste neměli požít alkohol.