Hubnutí nemusí být trápení

Zatočit s přebytečnými kily můžete mnoha způsoby. Nejlepší a nejefektivnější je samozřejmě neexperimentovat, a zredukovat váhu právě pomocí zdravého životního stylu, dostatku pohybu a dostatku tekutin. Pokud však potřebujete zhubnout rychleji, ať už z důvodu blížící se důležité události, nebo třeba dovolené, na které chcete zazářit, můžete vyzkoušet ketonovou dietu. Jedná se o poměrně novinku, která je však založená na fyziologických dějích v organismu. Pokud ji aplikujete správně, neublíží vám, ba naopak. Zredukujete svou hmotnost, ulevíte svým kloubům a budete konečně spokojenější.

těstoviny pokrm

Ketóza vám pomůže zhubnout

Ketonová dieta funguje na principu ketózy. Jedná se o dříve zcela běžný stav, který naši předci pamatují z dob, kdy byli dlouhé doby bez jídla, a jejich organismus se musel přizpůsobit. Naladil se na tukový metabolismus a začal čerpat energii z uložených tuků, které vznikli při obdobích hojnosti. Přesně tento stav lze nasimulovat i v dnešní době. Do ketózy se dostanete jednoduše tak, že vynecháte sacharidy, nebo je alespoň omezíte na minimum. Pokud vyřadíte také tuky, a naopak přidáte bílkoviny, vaše tělo místo hladovění sáhne do tukových zásob a získá tak potřebnou energii. To se projeví rychlým úbytkem hmotnosti.

červené drinky

Jojo efektu se bát nemusíte

Rychlý úbytek hmotnosti bývá často spojen s následným jojo efektem. Je potřeba se tohoto nežádoucího efektu bát v případě ketonové diety? Nikoliv. Díky tomu, že je dieta rozdělena do tří fází, kdy poslední dvě fáze jsou zaměřeny na postupné a opatrné zařazení běžných potravin do jídelníčků, je pravděpodobnost jojo efektu naprosto minimální. Zapomeňte tedy na to, že byste po ukončení diety přibrali vše zpět, a to ještě s úroky. Pokud se budete držet poctivě jednotlivých kroků, a po ukončení tohoto stravování se nevrátíte k vyloženě nezdravé stravě, tak se následného přibírání opravdu bát nemusíte.