Nenechte paniku, aby vás ovládla

Všichni jistě víme, co se nyní ve světě děje. Šíří se nebezpečný virus, vláda uzavírá hranice a splašení občané bezmyšlenkovitě vykupují obchodní centra a obávají se nejhoršího. Je samozřejmé, že je třeba brát odhled na sebe a na druhé, dodržovat hygienu a připravit se na potencionální pandemii. Co je ovšem nejdůležitější je zachovat klid a nepanikařit. Strach je nejhorší rádce a v lidech vyvolává neohleduplné chování a hysterii. V těchto dnech není ani tak důležité zásobit se toaletní papírem a padesáti kilogramy mouky, nýbrž zachovat solidaritu a držet pospolu.Dívka s rouškou
Média neustále útočí na ty nejzákladnější lidské emoce a vzbuzují nervozitu a strach o život. Místo toho, aby lidé drželi pospolu a táhli, jak se říká za jeden provaz, vykupují potraviny, napadají druhé a šíří po síti takzvané „fake news“.
Pokud je něco opravdu podstatné, je to pochopení, láska k druhému a ohleduplnost. To, že si máme mýt ruce a dodržovat základní opatření při výskytu nemoci víme všichni již od školky. Mít doma potřebné suroviny jako jsou například luštěniny nebo dostatek vitamínů je taky zřejmé. Je naprosto zbytečné útočit na obchodní střediska a šířit vlnu paniky. Nejen, že se lidé chovají jako zvířata, ale také mohou virus potencionálně šířit. Tím nepomáhají ani sobě, ani ostatním.
Co se týče nepravdivých informací, na internetu je jich spousta. Z některých vám může běhat i mráz po zádech a tím stupňovat váš, už tak nepříjemný strach. Informace je třeba si za každou cenu ověřit a nevzít za své vše, na co narazíme. Zvláště řetězové e-maily mohou být plné mystifikací. Bohužel, spousta lidí jim věří a jsou schopni těmito výmysly zásobovat své známe.Vyhledávač Google
Berte na vědomí, že panika a strach ničemu nepomohou, ba naopak, mohou vám ještě přitížit. Stres má velmi nepříznivý vliv na psychiku a imunitní systém člověka. Proto dodržujte svědomitě hygienická opatření a pečlivě ověřujte každou zmínku. Zvláště ty ze sociálních sítí.
Nepřehrávejte si v hlavách ty nejhorší scénáře a místo toho soustřeďte svůj zájem na věci, které vám dělají radost.