Mrtvé moře- aneb trip po slaných jezerech

Mrtvé moře se nachází v Izraeli a ačkoli podle názvu bychom se mohli domnívat, že je to moře, ve skutečnosti je to bezodtokové jezero. Moře se mu říká proto, že je velmi slané a mrtvé protože díky velkému množství soli v něm nemůže žít žádné zvíře. Jezero se rozkládá mezi Izraelem a Jordánskem. Je to nejníže položené slané jezero na celém světě. Mrtvé moře patří k velmi oblíbeným turistickým atrakcím. Přeci jaké to je vplout do vody a přesto se vůbec neponořit? Voda vás lehce nadnáší a vy si jen užíváte. Meditujete. V tomto velmi slaném jezeru je 21 minerálů a 12 z nich se nachází právě jen zde. Pozor- vodu nepít a také pozor na oči. Na břehu jsou nánosy soli a také plavčík a sprchy. Plavčík hlídá, aby se nkomu neudělalo špatně. A sprchy jsou tu od toho, abyste se hned po „koupání“ v jezeře osprchovali.

Mrtvé moře

Ve vzduchu se nachází více kyslíku (asi o 5%) a na sluníčku nehrozí, že byste se spálili. Velmi léčivé je bahno a pomáhá léčit třeba ekzém, lupénku a zlepší i krevní obraz. Je velmi dobré na pleť a pokožku. Na Ukrajině se nachází také velmi slané jezero a přezdívá se mu někdy „Mrtvé moře“. Nachází se v Chersonské oblasti a jmenuje se Lemurijské jezero. Toto jezero je také velmi známé tím, že má růžovou barvu a to díky rostlinkám, které se v něm nachází.

Lemurijské jezero

Bahno v tomto jezeru má léčivé účinky a proto ho odkupují některé lázně třeba v Německu a v Rakousku. Jezero prý léčí klouby a má omlazující účinky. Na Ukrajině při hranicích s Rumunskem se u městečka Solotvina také nachází hned několik jezer, která jsou velmi slaná a voda v nich vaše tělo nadnáší stejně jako v Mrtvém moři.

Jezero na Costa Blanca

Ve Španělsku na Costa Blanca (v překladu Bílé pobřeží) se nachází doslova solné a bahenní lázně přímo v růžovém jezeře. Tuto barvu způsobují řasy. Vzduch je nasycen jódem a minerály, jeto opravdu léčivé místo a tvrdí se, že po půl hodině cítíte přírůst energie a prý toto prostředí čistí auru. Zde se doporučuje, abyste si s sebou vzali nejen vodu napití ale i na opláchnutí a starší plavky. Ta sůl by vám nové plavky mohla tak trochu zničit. Doporučuje se asi na 15 minut nanést z jezera černé bahno a poté vlézt do růžového jezera. Po cca 20 minutách jděte na břeh a opláchněte se. Tak co- Izrael, Španělsko nebo Ukrajina?