Objevte neznámé části turistických destinací

Téměř každá česká rodina vyráží minimálně v létě na větší dovolenou, a to většinou do teplejších krajin. U Čechů stále vítězí Chorvatsko, které je jednak poměrně finančně přijatelné a rovněž se tam dá lehce dostat svépomocí, tedy autem, či autobusem, což hodně lidí ocení. Podobně jsou na tom ještě Řecko a Itálie, hodně lidí však pobyt v těchto zemích již omrzel, což je velká škoda. Uvědomte si, že v těchto státech se nemusí jen ležet na přeplněných plážích. Dohledejte si informace o přírodních památkách, pohořích, stavbách a uvidíte, že jste možná tyto nádherné země neprávem zavrhli.
turistická dovolená

Ani informace o teroristických útocích mnoho lidí neodradilo od návštěvy exotičtějších zemí, jako jsou Egypt, Maroko nebo Tunisko . Nutno zmínit, že například egyptské korálové útesy jsou opravdu něčím úžasným, co by měl každý člověk ve svém životě vidět. Pokud jste však volnomyšlenkářský a samostatný cestovatel toužící po dobrodružství, tyto země pro Vás pravděpodobně nebudou šťastnou volbou. Většinou se totiž taková dovolená omezuje na užívání si plážových radovánek poblíž hotelového resortu, protože toulání se po širším okolí může v těchto zemích pochopitelně představovat určité bezpečnostní riziko.
krása Dubrovníku

Ač se Vám to nemusí zdát jako šťastná volba, za zmínku určitě stojí severoevropské země. Sice se tam po většinu roku moc neohřejete, ale tyto krajiny jsou i dnes ještě pro hodně lidí neobjevenou nádhernou částí světa. Zvolte si za svou dovolenkovou destinaci Norsko, Finsko, Island a jim podobné a zajisté nebudete litovat. Pobyt v těchto zemích bývá většinou více finančně náročnější, ale svépomocí můžete své peněžence velmi ulehčit. Odměnou Vám bude přenádherná příroda a více než vstřícní a příjemní lidé. Nebojte se zkoušet nové věci, objevte nové země!