Reproduktory a jaký je mezi nimi rozdíl

Pokud jde o reproduktory, mnoho lidí si je pořizuje k různým účelům. Někteří si rádi pouští hudbu nahlas a chtějí kvalitní zvuk, jiní si je berou na výlety, nebo s nimi můžete vidět nějaké chlapce či dívky na ulici. Každý reproduktor je ale jiný a slouží k něčemu jinému, proto se dnes seznámíte s těmi základními druhy, které na trhu najdete a nebudete si muset zbytečně dohledávat všechny možné informace.
repráky za monitory
            Kromě toho, že je můžete rozdělit dle frekvenčního rozsahu či pohonu, mohou se mnohem jednoduše rozdělit dle účelu. Tak se v tom alespoň nejlépe vyzná běžný uživatel, který více nepotřebuje.
            Regálové, neboli PC reprosoustavy jsou kompaktní, skladné, přesto je jejich výkon slušný. Díky odráženému zvuku by měly být umístěné výše, aby nedocházelo ke zkreslení. Celkově je menší nevýhodou zhoršená kvalita basů, což pro domácí využití není tak znatelný problém. Navíc se prodávají již s přidaným subwooferem, který se o basy stará. Pokud jsou ze dřeva, můžete se dočkat ještě kvalitnějšího zvuku.
            Věžové, neboli sloupové reprosoustavy jsou zvukově nejkvalitnější, hodí se i do větších prostorů, stačí je umístit na zem, díky velikosti zvuk nebude zkreslený. Basy mají vysokou úroveň, jen bývají velmi těžké. Avšak čím těžší jsou, tím budou lépe stabilní. Počítejte však s vyšší cenou.
zesilovač hlasitosti
            Přenosné reproduktory jsou bezdrátové a zvuk se přenáší pomocí Bluetooth. Dají se snadno přenášet a uskladňovat, některé bývají dokonce voděodolné. Je třeba se soustředit na značku a cenu, jelikož u těch nejlevnějších samozřejmě s příliš dobrým zvukem nepočítejte. Oproti tomu ale za ně neutratíte tolik, co za ostatní typy. Velmi oblíbená je značka JBL, která vytváří odolné, lehké, malé, a přesto opravdu kvalitní produkty. Nedají se využít na profesionální použití, ovšem na různé oslavy či výlety jsou ideální. Jen je třeba je po nějaké době znovu nabít.