Rozšířená realita

Co je rozšířená realita? Odpověď je vlastně jednoduchá. Rozšířená realita je standartní realita, kterou vidíte kolem sebe a je obohacená o počítačové nebo chcete-li virtuální prvky nebo objekty. Rozšířená realita se také označuje zkratkou AR což je z angličtiny a znamená to Augmented Reality. Pomocí této technologie se můžete vydat s chytrým telefonem po památkách a díky Vašemu mobilu a rozšířené realitě se dozvíte třeba i něco nového a přiučíte se. Nejrozšířenější a nejznámější uplatnění AR jsou hry pro chytré telefony. Zde se využívá především systém GPS a internet.
Pojďme se podívat na několik aplikací kde se využívá AR.
brýle na hru.jpg

Ingress

Hra využívající technologii AR byla vytvořena společností NianticLab.
Princip hry je vlastně velmi prostý. Jde o snahu vyhrát nad nepřátelskou frakcí za pomocí obsazování portálů a jejich vzájemného propojování. Hra byla vydána v prosinci 2013 a byla jakousi první vlaštovkou kdy se jednalo o komerční úspěch hry s AR technologií.
lékařské 3d.jpg

Zombies, Run!

Tato hra je ve své podstatě aplikací pro běhání, ale pro naše potřeby ji označím jako hru. Tato hra, jak už název napovídá je založena na vašem sportování a příběhu o zombie apokalypse. Ve hře se na vás čeká celkem 23 misí kdy jsou mise zasazené do různorodých lokalit. Každá mise má přirozeně jedinečný úkol, který musíte splnit pro postup k další misi. Základním stavebním kamenem je kvalitně zpracované audio a vaše vlastní hudba která vás provází od začátku po konec.
rozšířená realita.jpg

Pokémon GO

Tato hra je v současné době prakticky fenomén. Každý zná heslo tohoto seriálu, které zní: „Chyť je všechny“. Ano, je to tak tato aplikace vám umožní pochytat všechny pokémony které tato hra umožňuje (pravidelně se přidávají další generace). Tato hra je velmi povedená i komunita okolo Pokémonu je velmi živá na kráse a hratelnosti jí přidávají i pravidelné updaty. Pokémon GO je tak populární, že se celé weby věnují jejímu pochopení i různým návodům. Jeden příklad za všechny může být i .