Zlatá solární plachta!

Jak je u nás nejednou zjara krásně! Slunce už nejednou hřeje jako o závod, jako kdyby se snažilo dohnat dluh, který vůči nám ze zimy má, všechno kolem kvete, ptáci štěbetají a nejeden zvířecí druh vyvádí mladé, aby si i tito užili tu krásu.

Jak je u nás jenom krásně nejednou i na podzim. Kdy je stále ještě vcelku teplo, ale přece jenom už je jasné, že se to chýlí ke konci. Listí se zbarvuje a pozvolna opadává, kraj je náhle jako převlečený do pestrého hávu.
holčička v kruhu

To by se to v takových vlahých jarních či podzimních dnech ještě koupalo! To by byla krása, skočit si do svého zahradního bazénu a pozorovat ty krásy vůkol z vody!

Jenže to už vesměs nejde. Leda snad když je člověk otužilcem, kterému nevadí teplota vody, v níž normální člověk drkotá zuby a jen zřídka v ní smočí víc než nohy po kotníky.

Když je ještě moc daleko od nebo do těch nejteplejších letních dnů, bývá zkrátka takový bazén ještě studený a člověk má tudíž s koupáním utrum. Pokud tedy není v obraze a stále neví, že tuto nepříznivou situaci může ovlivnit ke svému prospěchu, že to lze zaonačit tak, aby se ona voda v bazénu rázem změnila v teplejší i ve chvílích, kdy pro to nenachystala příroda zrovna ideální podmínky.
plavání s destičkou

Ovšem a je tak pomalu jenom otázkou času, než veřejnost prozře a pochopí, že se dají s takovou solární plachtou dělat pomalu neuvěřitelné věci.

Jakkoliv tato plachta vypadá docela obyčejně, tuctově, je vlastně vyjímečná. A to tím, že kromě toho, že brání napadání kdejakého smetí do vody v bazénu, dokáže tuto vodu i ohřívat. A to docela zadarmo a vlastně i bez nutnosti lidské pomoci.

Taková solární plachta obsahuje prvky, jež na sebe vážou sluneční záření, a pokud tato leží přímo na vodní hladině a dotýká se jí, vodu tak jaksi automaticky ohřívá. Pomocí slunečních paprsků, čili zdarma, bez námahy a ekologicky.

Je to ten nejlevnější zdroj tepla, jaký si lze k bazénu pořídit, protože po nás Slunce ještě nikdy nechtělo ani korunu a nic se na tom nemá změnit ani po aktuálním zdražení energií, zároveň je to však i kvalitní ochrana před únikem takto nahromaděného tepla během večerního a nočního chladu. A jak zaznělo, skýtá tato plachta i lepší ochranu vody před znečištěním.

Takže by si ji nepořídily vlastně jen dva typy lidí.

1) Hlupáci

2) a lidé, kteří ji nepotřebují, protože dosud nemají bazén.