Jak hubnout s radostí? Zkuste pár osvědčených triků a možná ani nepoznáte, že držíte dietu!

Hubnutí patří k nepříjemným věcem, ale do životů většiny z nás prostě patří. Vždyť kdo by se nechtěl pyšnit štíhlou a vypracovanou postavou, že? Jak ale začít?

Jak hubnout s radostí? Zkuste pár osvědčených triků a možná ani nepoznáte, že držíte dietu!

Nejhorší je začátek a to vždycky a ve všem. První den, ať už v práci, ve škole, při odvykání kouření nebo neslavný první den začátku hubnutí. Když se ale opravdu odhodláte a začnete, další dny jsou už jen snazší a začne to jít lépe. Hubnutí nepatří zrovna k oblíbeným činnostem, chce to obrovskou dávku odhodlání, ale většina z nás se mu přeci jen nevyhne. Mít hezkou a zdravě štíhlou postavu, to nemá každý z nás zadarmo. Ať už hubnete kvůli zdraví nebo jen kvůli svému dobrému pocitu, naučte se to tak, aby vám to činilo radost a ani jste nepoznali, že vlastně zase držíte dietu. Právě skutečnost, kterou si často uvědomujeme, a to že tu dietu držíme, nás často donutí hřešit.

pexels-photo-3625373

Změňte zvyklosti a dopřejte si čas

Dietu jako takovou většinou nevydržíme držet věčně a přijde vždy doba, kdy toho začneme mít tak akorát dost. Proto je lepší vždy hubnout tak nějak přirozeně. Když se naučíte jíst jinak, využívat volné chvilky k pohybu, budete více pít a méně jíst, možná si vypěstujete návyky, které vám zanedlouho nepřijdou zvláštní, a přesto díky těmto malým změnám zhubnete. Důležité je tomu dát čas, všechno totiž potřebuje svůj čas a nemůžete čekat, že jen co si odpustíte šest knedlíků na večeři, budete štíhlejší. Ale můžete začít tím, že si dáte jen dva a už i z toho budete mít dobrý pocit.

Celý trik je v tom, naučit se mít se rád a to i přes nějaké ty faldíky. Když je chcete dát dolů, začněte se hlídat v jídle, to je to jediné, co může skutečně pomoci. A to vždycky neznamená, že musíte pečivo obcházet obloukem a křoupat jen mrkev a salát. Můžete jít i nadále všechno, jen si dávejte pozor, kdy to jíte a především v jakém množství. Dobré taky je, využít během dne i pouhých pět volných minut k nějakému pohybu. I v kanceláři můžete občas protáhnout svaly.

pexels-photo-1414651

I motivace je důležitá

Vždy, když se o něco snažíme, potřebujeme vědět, proč se snažíme. Motivace je tak obrovsky důležitá a to při hubnutí platí dvojnásob. Když budete mít správnou motivaci, požene vás to dál a dál. Máte tu svou? Pro někoho to může být hezčí postava, někdo to dělá pro své zdraví, někdo pro partnera. A pak jsou lidé, kteří by zhubnout měli a nejdou do toho, protože svou motivaci zatím neznají. Index BMI je dalším prostředkem, jak se k motivaci dostat. Tento orientační údaj nám poskytuje srovnání váhy s tím, jaká by měla být a jaká ve skutečnosti je. Index si spočítáte snadno na internetu díky speciální kalkulačce. Pokud vám vyjde číslo vysoké, je čas se do zdravého hubnutí konečně pustit.

Hubnutí může být i radost. A věřte, že každý shozený kilogram vám přinese radost.