Jak přežít léto v kanceláři a být díky tomu ještě krásnější?

Klimatizace, zmrzlina, vzpomínky na zimní dovolenou. To vše jistě pomůže zapomenout na ta úmorná tepla venku. A však klimatizace škodí pleti i vlasům, častá zmrzlina se zase podepíše na naší postavě. Naštěstí je ještě spousta jiných řešení, jak si dopřát kýžené ochlazení, a k tomu něčím přispět tělu. Tak tedy změňte fotku na ploše počítače ze zasněžených hor na písečnou pláž a jdeme na to!
 melounové občerstvení
 
 
1.      Citrusy
Dejte si vodu s plátky limety, citrónu či pomeranče. Nejen, že připomínají svou barevností drink s exotických zemí, ale také kromě osvěžení dodají tělu potřebné vitamíny, vlákninu, antioxidanty a zaženou pocit hladu.
 
2.      Máta
Přidejte mátu k citrusům! I ona díky obsahu mentolu ochlazuje organismus, a navíc napomáhá trávení, snižuje stres a bolesti hlavy.
 
3.      Meloun
Ovoce, které seženete v létě na každém rohu! Obsahuje 90% vody a jen 5% cukru. Zasytí, hydratuje a detoxikuje.
pokojové rostliny a láhev
 
4.      Domácí osvěžovač
Nejlépe v destilované vodě nechejte vyluhovat kousek citronu, máty či nakapejte pár kapek éterického oleje do rozprašovače a máte přírodní osvěžovač. Můžete jej použít do bytu, kanceláře i na vaše tělo.
 
5.      Vějíř
Buďte na chvíli vysněnou princeznou a nechejte kolegyni, která se Vám za stolem směje, se důstojně potit.
 
 
6.      Salátové okurky
Berte je ve velkém. Krásně Vás osvěží a omladí ve formě masky. Tradičně můžete použít slupky, které přiložíte na deset minut pleť, či šťávu z nastrouhané a vymačkané okurky naneste na obličej tampónem. Salát z nich, je nejen velmi dietní, napomáhá v boji proti celulitidě, ale také Vám dodá spoustu minerálů, zejména křemík, který udržuje zdravé nehty a vlasy.
 
7.      Vyvětrejte
Vypněte na chvíli klimatizaci, která nevyčištěná běží už několik let a pusťte dovnitř nějaký ten kyslík. Přirozeně brzy ráno, kdy ještě nemá slunce takovou sílu a ulice nejsou tak rozpálené.
 
 
8.      Obklopte se květinami
Vytvořte si kolem sebe zelenou oázu. Rostliny zvlhčují vzduch a tím jej i ochlazují a mimo to poskytují příjemný relax pro Vaše unavené oči z počítače.
 
9.      Svačte tvaroh
To už věděli naši předkové, kdy si brali tuto super potravinu na pole. Můžete jej zkombinovat na sladko i na slano. Vysoký obsah bílkovin Vás krásně zasytí.
 
10.  Pořiďte si aroma difuzér
Jemná mlha, která se z něj line, ochladí vzduch. Navíc přidáním éterických olejů krásně provoní kancelář a zařídí tu správnou atmosféru.