Jak uložit bazén k zimnímu spánku

Napadlo vás někdy, že byte vodu ve vašem bazénu nemuseli po skončení koupací sezóny pustit do kanálu anebo na záhon? Možná to pro vás bude horká novinka, ale opravdu je tomu tak. Existuje způsob, jak ušetřit mnoho peněz za napouštění vody v nové sezóně, tím spíše v době, kdy reálně hrozí, že pitná voda pro potřeby zahradních bazénu jednoduše dojde.
Takže je jasné, že čím lépe se budete o vodu ve své nádrži starat, tím lépe uděláte. Ušetříte tak nemálo peněz, ušetříte tak společné zdroje pitné vody, a navíc budete mít jistotu, že se v příští sezóně budete mít v čem koupat.

plavecký bazén

Jak tedy postupovat při zazimování bazénu?
V první řadě byste po ukončení koupací sezóny měli zajistit, aby byla voda ve vaší nádrži v té nejlepší kondici. Udělejte to tak, jak jste na to zvyklí, za pomoci vašich oblíbených přípravků bazénové chemie. Každopádně by tak měli být pH vaší bazénové vody v optimálním rozmezí, koncentrace aktivního oxidačního činidla by měla být dostatečná, voda by měla být čistá, průzračná, bez zákalu, různých mastných filmů či inkrustů. V případě, že tomu tak náhodou není, je nezbytné, abyste tyto nedostatky napravili.

Poté snižte hladinu bazénové vody pod vstup do filtrace.
Následně do vody nalijte přípravek zazimovač a dále pokračujte podle pokynů jeho výrobce. Přípravek je ideální ve vodě promíchat, aby se rovnoměrně rozprostřel v celém objemu nádrže. Jedině tak může správně fungovat.
Poté, co zabráníte vzniku ledu v nádrži s pomocí lahví s vodou, a poté, co důkladně upevníte krycí plachtu, ještě rozeberte a vysušte filtraci, filtrační materiál a veškeré hadice a další příslušenství.
Tímto uložíte svůj bazén k zimnímu spánku a budete se moci těšit na další koupací sezónu.

voda v bazénu

Ovšem pokud vám to všechno přijde složité, můžete kontaktovat specialisty, kteří se o vše potřebné rádi postarají za vás.