Nejlevnější způsob ubytování pro všechny

V dnešní době existuje několik způsobů, jak můžete ušetřit během cestování. Mezi ty nejosvědčenější patří úspora na ubytování, letenkách a jídle. Podívejme se proto na variantu bydlení, která je zcela zdarma a využívají ji tisíce lidé po celém světě.

gauč v hotelu

Gaučová turistika

Couchsurfing funguje již od roku 2004, zcela zdarma a v současnosti se v něm nachází více jak dva miliony členů, a to ve více jak 230 zemích po celém světě. O co přesně jde? Je to vcelku jednoduché. Bezplatně se registrujete do systému, ve kterém si najdete konkrétního uživatele, u kterého chcete v určitém termínu přespat.

 

Největší výhody registrace

Ano, peníze jsou skvělá motivace, proč do couchsurfingu jít. Nejsou ale tím nejlepším, co vám přinese. To nejkrásnější jsou pochopitelně zážitky. Poznáte nové lidi a kultury, navážete přátelství a ochutnáte místní pokrmy. Navíc si rozšíříte obzory i ohledně náboženství a životního stylu. A úroveň cizího jazyka bude i po pár dnech strávených u místních v zahraničí mnohem lepší.

 

Nebojte, bezpečnost zajištěna

Máte obavy, že se dostanete do domova sériového vraha nebo zlodějů? Žádný strach. Na webu totiž najdete reference, fotografie, kontakt na Facebook i ověření skutečného bydliště. Zároveň tam můžete cokoli nahlásit v případě, že by se vám u nich stalo něco nepříjemného.

 

V případě, že se rozhodnete nahlásit např. sexuální návrhy, profil bude okamžitě zablokován. Majitelé i celá komunita se opravdu stará o to, aby bylo vše bezpečné a své cesty jste si užili bez problémů. Vyrazit na cestu tak můžete bez obav.

křeslo na ulici

Oboustranná dohoda

Při registraci do systému se očekává, že budete nejen přespání hledat, ale také ho poskytnete. Po registraci přes e-mail nebo Facebook a detailně vyplníte svůj profil. Nemusíte získat nocležníka okamžitě, ale dříve nebo později si vás zajisté někdo najde.

cestovatelský zápisník

Co se od vás očekává? Jednoduše se s daným člověkem domluvíte, kdy přijede. V den D ho přivítáte a postaráte se o něj. Když mu zajistíte pohodlné spaní, příjemné prostředí a dobré jídlo, jistě ho nezklamete. Můžete ho také provést po okolí a zavést ho i do nějaké lokální restaurace na večeři. Čím pozitivnější hodnocení od něj získáte, tím lépe.