Jak sehnat šikovného řemeslníka?


Chcete se pustit do rekonstrukce či nějaké realizace v interiéru a pomalu ale jistě se poohlížíte po šikovných řemeslnících, kterým by šla práce hezky od ruky? Ovšem kde sehnat takové, na které není čekací lhůta minimálně půl roku? Práce nelehká, v některých případech skoro nemožná. Samozřejmě se to dá, i když je v dnešní době zkušených řemeslníků jako šafránu. Důležité je hledat!

šikovný řemeslník

Dříve stačilo zajít do nejbližší hospody a dobrých řemeslníků jste měli hned několik. Doba se však trochu změnila a řemeslo už není tak oblíbeným druhem výdělku jako před lety. I přesto můžeme stále narazit na šikovné řemeslníky, který jsou však mnohdy zavaleni prací na několik měsíců dopředu. Navíc cena řemeslnických prací vlivem vysoké poptávky za poslední roky rapidně vzrostla. Pokud tedy víte, že budete řemeslníky v dohledné době potřebovat, neztrácejte čas a začněte se pohlížet. My vám navíc přinášíme tipy, které vám dokáží ušetřit čas a peněženku. Jaké to jsou?

  1. Plánujte s dostatečným předstihem

muž při práci

Je sice pravda, že vše nejde naplánovat dopředu. Některé nehody v domácnosti zkrátka nelze naplánovat, stanou se v okamžiku a potřebují řešení ihned. Elektrikář kolín Elektrokuchar vám pomůže vyřešit problémy s elektroinstalací a je tu pro vás 24 hodin denně. Pokud však plánujete rekonstrukci, jistě jí plánujete už nějaký čas dopředu a víte přesný termín. Poptávka po šikovných řemeslnících několikanásobně převyšuje nabídka a je proto zapotřebí začít hledat včas. Ideální je půlroční předstih, který vám zajistí dostatečnou rezervu. Řada řemeslníků má navíc nasmlouvanou práci na několik měsíců dopředu. Na šikovné ručičky se ale vyplatí počkat si.

  1. Mějte vždy připravený záložní plán

Řemeslníci zrovna nepatří k těm nejspolehlivějším. Z nabídek si mohou vybírat, proto hrozí, že na poslední chvíli dostanou lépe placenou zakázku, na kterou s radostí kývnou. Vám nakonec zůstanou oči pro pláč. Je proto dobré mít v záloze i náhradní kontakt.